Pjesmu “USA” snimili su 2011. godine, a prije Svjetskog prvenstva snimili su novu verziju pod nazivom “I Am from Bosnia – Take Me to America”. Jakubović je u intervjuu za muzika.hr, između ostalog, kazao:
“Meni je najbolje od svega što mi nemamo nikakve veze s tim. Što su navijači uzeli pjesmu, od nje napravili potpuno drugo značenje i ono sad živi svoj život koji niti mi možemo kontrolisati niti uopšte možemo utjecati na bilo šta od toga. Prvi put to u životu doživljavamo”.
Smatra da je to nešto više od uspjeha pjesme – postalo je narodna stvar.
“Ja mislim da je to najveći kompliment koji neko ko piše i svira muziku u životu može dobiti. Kada pjesma postane svačija i uđe u sve domove, u sva sela”, rekao je i dodao da je pjesma na engleskom, što s razumom nema veze i da je ljude ponijela emocija.
Naveo je i da su ih prijatelji prozvali Simpsonima jer su “predvidjeli” da će BiH igrati protiv SAD-a.
“Na kraju će taj Golden Gate stvarno da bude”, kazao je. Kada je riječ o statistici slušanja ove pjesme, Brano navodi da je shvatio da je “igrica malo namještena”.
“Zato što je klik u Americi na YouTubeu deset puta skuplji nego klik u Bosni. Vidiš i kako Spotify algoritam funkcioniše. Ipak nije napravljeno da bude ravnopravno za sve”, naveo je.
Uprkos ovome, pjesma se nije našla na zvaničnoj FIFA-inoj listi navijačkih pjesama, ali mu to ne smeta.
“Meni je to potpuno svejedno, jer ima stotine playlista, tih FIFA World Cup playlista koje su privatne, od ljudi, na kojima je pjesma. I to mi je puno draže – da ima stotine tih, nego da smo među tim gdje su Shakira i ostali. Draže mi da se među rajom vrti”, poručio je.

