Budući da je pjesma najavljena nedugo nakon što je potvrđen prekid njihove veze, brojni fanovi na društvenim mrežama počeli su nagađati da je riječ o svojevrsnoj poruci bivšem partneru. Komentari i šale na račun naslova pjesme ubrzo su preplavili internet, a mnogi su se zapitali postoji li povezanost između privatnog života pjevačice i njenog novog projekta.
Međutim, Maja je odbacila takve pretpostavke te poručila da publika često pokušava pronaći skrivene poruke tamo gdje ih nema. Istakla je da pjesma nije nastala kao reakcija na prekid niti je posvećena bilo kojoj konkretnoj osobi.
“Čim su ljudi čuli naziv pjesme, odmah su počeli povezivati stvari. To je sasvim očekivano, ali pjesma nema veze s mojim privatnim životom”, poručila je pjevačica.
Pjesmu “Nedovoljno lijep” snimila je u duetu s mladom pjevačicom Natalie Balmix, a riječ je o vedroj ljetnoj numeri koja, prema najavama, donosi mnogo humora, samopouzdanja i pozitivne energije.
Podsjetimo, Maja i Šime Elez bili su jedna od najpraćenijih regionalnih tema posljednjih mjeseci, zbog čega je svaka njena objava nakon prekida izazivala dodatnu pažnju javnosti. Upravo zato nije iznenađenje što je i nova pjesma postala predmet brojnih nagađanja.

