Najviše razloga za slavlje imaju navijači zeničkog Čelika, čiji je klub uspješno preskočio administrativnu prepreku za povratak u društvo najboljih.

Sjednica klupske komisije sazvana je u vezi s vanrednom primjenom sistema za licenciranje klubova koji u elitni rang takmičenja ulaze iz nižih liga. Pod lupom članova komisije našla su se tri kluba koja su aplicirala za učešće u WWin ligi Bosne i Hercegovine za sezonu 2026/27, a to su banjalučki BSK, trebinjski Leotar i zenički Čelik.

Nakon detaljnog pregleda i analize dostavljene dokumentacije, Prvostepena komisija je sve odluke donijela jednoglasno. NK Čelik Zenica je ispunio sve propisane kriterije, te mu je zvanično izdata licenca za nastup u najvišem rangu bh. nogometa za predstojeću sezonu.

S druge strane, preostala dva kandidata nisu ispunila uslove. FK BSK Banja Luka i FK Leotar Trebinje nisu uspjeli zadovoljiti rigorozne zahtjeve Saveza, zbog čega je izdavanje licenci za ove klubove zvanično odbijeno.

Odluke Prvostepene komisije donesene su jednoglasno, čime je Čelik potvrđen kao učesnik elitnog ranga, dok BSK i Leotar moraju potražiti rješenje kroz žalbeni postupak.

Protiv ovih odluka Prvostepene komisije dozvoljena je žalba Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS BiH. Rok za podnošenje žalbi iznosi osam dana od dana prijema zvaničnog rješenja, nakon čega će biti poznat konačan sastav učesnika u narednoj sezoni WWin lige.

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version