Nakon utakmice poznati analitičar i bivši nogometaš FK Željezničar Rade Bogdanović pohvalio je igru BiH.

“Ova utakmica nije bila visokog intenziteta, niko nije odlijepio, ali činjenica je da BiH napravila više nego prolaz u nokaut fazu. Ova reprezentacija koja je napravljena prije dvije godine je napravljena ni po babi ni po stričevima, bez upliva je u BiH nemoguće, ali je moguće kada je nogomet u pitanju. Skupili se i rekli hajde nešto pošteno da uradimo, da se rodi od Boga osvješteno, shvatili su da sve te prepreke koje ta država ima i koja ta djeca imaju – treba da budu samo prirodne i administrativne”, rekao je poslije meča Rade Bogdanović na RTS-u i nastavio:

“To su djeca rođena u inostranstvu, samim time su poprimili dosta toga tamo, ali duša je ostala odakle su im roditelji otišli igrom slučaja. Oko 17-18 njih je rođeno napolju i to sad pokazuje želju. Ostvarili su san, neću da pričam o kvalitetu. Oni su selektirani da odu na Evropsko, a otišli su na Svjetsko i Bog ih je pogledao i prošli su dalje. Jeste grupa laka, ali kada ipak ti pošteno radiš i imaš odnos prema svim sportskim klubovima u BiH, navijačima, prema protivnicima, sudijama, izuzetno fair-play odigrano. Dijaspora i navijači su ih nosili. Doći u tom broju… Ti navijači su nešto što će obilježiti Svjetsko prvenstvo”.

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version