U gostovanju na FTV-u je najavio da bi trolejbuska linija Otoka – Dobrinja u naredna četiri mjeseca trebala biti produžena do Aerodroma, tako da će trolejbusi saobraćati na liniji Otoka – Dobrinja – Aerodrom.
Ukazao je da će na toj liniji saobraćati neki od 10 novih zglobnih trolejbusa poljskog proizvođača Solaris. Isporuka ovih vozila je počela prošle sedmice i trebala bi biti završena do jeseni ove godine.
Produženje spomenute linije bit će moguće bez izgradnje kontaktne mreže jer novi trolejbusi imaju baterije, tj. mogućnost vožnje bez kontaktne mreže.
Šteta očekuje da bi tramvajska pruga od Nedžarića do Dobrinje i Aerodroma trebala biti izgrađena prije 2030. godine.
Govoreći o poboljšanju tramvajskog prijevoza u centru grada, naglasio je da je Nacrtom Urbanističkog plana za period 2016-2036. godina predviđeno uspostavljanje linije Skenderija – Baščaršija.
Prema njegovim riječima, time bi se omogućio efikasan i brz tramvajski prijevoz u centru Sarajeva, tj. putnici u ovom dijelu Sarajeva ne bi morali čekati tramvaj sa Željezničke stanice, Čengić Vile, Nedžarića, Ilidže i Hrasnice.
To znači da bi kod zgrade Higijenskog zavoda (Zavoda za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine), iz pravca centra prema Ilidži, bio krak tramvajske pruge prema okretnici na Skenderiji.

