Kako je potvrđeno iz kluba s Grbavice, Plavi će sutra (ponedjeljak) u 10:00 sati obaviti prvi trening i time zvanično otvoriti pripreme za predstojeću sezonu 2026/2027.
Prvi trening ekipe na Stadionu Grbavica predvodit će hrvatski stručnjak Ivan Prelec sa svojim saradnicima.
Iz kluba su pojasnili da će se zvanično predstavljanje novog šefa stručnog štaba, potpisivanje ugovora, kao i prezentacija detaljnog plana i programa rada, desiti u narednih nekoliko dana.
Razlog tome je završetak neophodnih administrativnih i zakonskih procedura.
Rukovodstvo kluba se u saopštenju direktno obratilo i svojim vjernim navijačima, otvoreno govoreći o trenutnim procesima unutar kluba koji se, zbog promjena u menadžmentu, odvijaju nešto sporije od željenog.
Ivan Prelec je u dosadašnjoj karijeri kao glavni trener vodio danski Vejle BK (u dva navrata), Dinamo Zagreb II, NK Istru i HNK Goricu, a radio je i u omladinskim selekcijama zagrebačkog Dinama. Pored toga, bilježi i angažmane u ulogama pomoćnog trenera u HNK Gorica i poljskoj Legiji iz Varšave.
“Želimo biti otvoreni prema našim navijačima. Procesi u klubu trenutno se odvijaju malo sporije nego što bismo željeli zbog promjena u rukovodstvu te provođenja procedura ovjere kod nadležnih institucija. To su koraci koje moramo završiti odgovorno kako bismo osigurali zakonski važeće i stabilne temelje za budućnost Kluba”, navode iz FK Željezničar.
S obzirom na to da je u proteklom periodu vladao “prazan hod” kada su u pitanju informacije sa Grbavice, iz kluba su se zahvalili navijačima na strpljenju i najavili uzbudljive sedmice pred nama.
U narednom periodu javnost će biti detaljno informisana o svim ključnim odlukama, a ono što navijače najviše zanima – objava novog igračkog kadra i pojačanja koja klub planira dovesti, uslijedit će u vrlo kratkom roku.
“Pred nama je mnogo posla, ali i velika prilika. Vjerujemo u kvalitet naših ljudi, snagu našeg Kluba i bezrezervnu podršku naših navijača”, poručili su s Grbavice pred sutrašnji start.


