Na Instagram profilu Fox Soccer objavljen je snimak proslave iz Tuzle, a uz video su dodali emotikon “:O”, čime su sugerisali iznenađenje prizorima koji su uslijedili nakon velikog uspjeha reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Rijeke navijača sinoć su slavile na ulicama gradova širom zemlje nakon potvrde plasmana među 32 najbolje selekcije svijeta.
“Ovako Bosna i Hercegovina slavi plasman u nokaut fazu”, napisali su u opisu objave.
Ova objava privukla je pažnju brojnih bh. navijača, ali i drugih korisnika društvenih mreža koji su bili oduševljeni prizorima slavlja.
“Ko ne skače, mrzi Bosnu”, “Niko kao bh. navijači”, “Bosno moja”, “Ne bi razumjeli osjećaj, žrtvu, izgubljene duše, godine koje i danas nose tu traumu, ne razumiju jer nikada nisu imali osjećaj da su gotovo uklonjeni s mape. Idemo Bosno, nek se čuje preko svijeta”, bili su su samo neki od komentara.
Podsjetimo, reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je u odlučujućem susretu grupne faze Svjetskog prvenstva savladala Katar rezultatom 3:1 i tako zadržala šanse za prolazak dalje kao trećeplasirana selekcija.
Nakon utakmice bilo je potrebno sačekati ishod duela Brazila i Škotske, a Brazil je pobjedom od 3:0 samo potvrdio poziciju Zmajeva.
Zmajevi su poveli u 29. minuti spektakularnim pogotkom Kerima Alajbegovića. Samo pet minuta kasnije prednost je udvostručena nakon nespretne reakcije Sultana Al-Brakea i autogola. Katar je smanjio prednost zahvaljujući Alhaydosu, ali je Ermin Mahmić u 80. minuti pogodio za konačnih 3:1.
U utakmici se posebno istakao Alajbegović, koji je svojim pogotkom postavio rekord Svjetskih prvenstava. Sa 18 godina i 276 dana postao je najmlađi igrač u historiji Mundijala koji je postigao gol izvan kaznenog prostora, nadmašivši dosadašnji rekord koji je držao Kylian Mbappe.



