Na samom koncertu je kazao: “Krenuli su i Zmajevi snažno. Dat ćemo im svu silnu energiju da smognu snage jer oni je imaju, imaju i kvalitet, da sve usreće i iznenade. Iskoristite ovo ljeto jer se ovo ljeto nikad neće vratiti, zato što će doći nova ljeta, ali će biti malo drugačija”.
Uzevši u obzir da je i pred sam koncert poslao poruku za Zmajeve, na konferenciji koja je uslijedila nakon nastupa govorio je o bh. nogometnoj reprezentaciji.
Na pitanje šta očekuje da će napraviti protiv SAD-a je kazao: “Ja bih volio da pobijedi, nekako osjećam da može. Mislim i Amerika je jedan tim koji nije za potcjenjivanje. Vidjeli smo to u onoj prethodnoj utakmici, a i onoj prije toga, ali znaš kad vidiš ove klince iz Bosne kako šutiraju – to su bombe. Ja to pričam s mojim prijateljima u Beogradu i rekoh: ‘Vidi ti ovog Alajbegovića, kako puca ovaj mali. Znaš, ima 18 godina – svaka čast, svaka čast”.
“Hoću da kažem, energija je prisutna, mi smo svi nekako zajedno, bar što kažu: ‘U moju pamet'”, dodao je Joksimović.
Na komentar da i Hrvatska u tom trenutku vodi kazao je: “Bravo, i to mi je drago. Nekako – sve je to nekad bilo naše i sad da nam neko kaže: ‘Vidi, e sad to majstore više nije tvoje, ovo je samo naše’, ljudi imaju nekako te sentimente koje ne mogu da ugase”.



