Dalić je poslao snažnu poruku hrvatskoj javnosti, ističući da njegova ekipa zaslužuje mnogo više poštovanja.

“Ne razumijem te naše glave koje toliko sumnjaju. Ova reprezentacija mora biti poštovana i cijenjena, čak i da izgubi sve. A ne da se utrkujemo ko će više blatiti, pljuvati i pisati komentare. To je uistinu žalosno. Ova reprezentacija to nije zaslužila”, rekao je Dalić i nastavio:

“Danas dođe 40.000 Hrvata da nas podrži. I kada se gubi i kada se pobjeđuje, voli se ono što je ova reprezentacija napravila za ovu državu i narod. To se mora poštovati i cijeniti. A ne da jedva čekamo da izgubi jednu utakmicu pa da svi navale. Ne razumijem te glave, ne razumijem te ljude. Mi smo se iz svega toga izdigli i napravili pravu stvar”, rekao je Dalić.

Hrvatsku u nokaut fazi čeka dvoboj s Portugalom.

“Rekao sam dečkima da vjerujem u njih. Vjerujem u ono što radimo, a oni su mi to vratili. Sve je bilo dobro. Normalno je da protivnik stvori poneku priliku, da padneš u određenom trenutku. Moramo ostati čvrsto na nogama. Moramo zaboraviti ovu pobjedu i okrenuti se sljedećoj utakmici. Nema mjesta euforiji. Moramo mirno stati na loptu i ići dalje”, poručio je Dalić.

Hrvatska i Portugal će duel šesnaestine finala Svjetskog prvenstva igrati 3. jula u 1 sat ujutro u Torontu.

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version