Danas je načinjen još jedan važan korak ka njegovom stavljanju u funkciju potpisivanjem ugovora o finansiranju izgradnje ograde i kontrolne kapije s videonadzorom, čime će biti zaokružena sigurnosna infrastruktura budućeg doma.
Ugovor su u sali Vlade BPK Goražde potpisali premijer Senad Čeljo i vršilac dužnosti direktora ove javne ustanove Sinan Ligata, u prisustvu ministrice za socijalnu politiku, zdravstvo, raseljena lica i izbjeglice Larise Dučić.
Za realizaciju projekta Vlada BPK Goražde osigurala je 200.000 KM, dok je resorno ministarstvo izdvojilo dodatnih 7.000 KM. Ministrica Larisa Dučić naglasila je da se ovim nastavljaju aktivnosti na završetku i stavljanju u funkciju novoizgrađenog objekta.
“Izgradnjom ograde i kontrolne kapije s videonadzorom dodatno će se unaprijediti sigurnost korisnika, imajući u vidu da je riječ o jednoj od najosjetljivijih kategorija stanovništva”, kazala je Dučić.
Vršilac dužnosti direktora Sinan Ligata podsjetio je da je sredstva za izgradnju novog objekta osigurala Vlada Federacije BiH, te istakao da su u toku radovi na vanjskom uređenju, dok se završetak unutrašnjih radova očekuje za mjesec i po. U narednim danima bit će pokrenuta javna nabavka za izbor izvođača radova na izgradnji ograde i kontrolne kapije.
Ukoliko sve bude teklo planiranom dinamikom, novi objekt Doma za stara i iznemogla lica bit će u potpunosti završen do kraja septembra, čime će njegovi korisnici dobiti znatno kvalitetnije, sigurnije i funkcionalnije uslove za boravak. U projekat izgradnje novog objekta Doma za stara i iznemogla lica sa svim završnim radovima bit će utrošeno skoro 5 miliona maraka a Grad Goražde i Kanton po prvi put dobit će jedan ovako moderan objekat za osobe treće životne dobi.

