Sjednicom je predsjedavao predsjednik NS BiH Vico Zeljković. Pored članova delegacije, sjednici su prisustvovali i ostali članovi IO NS BiH putem ZOOM platforme.

Na sjednici je donesena odluka o raspodjeli sredstava klubovima svih takmičenja u organizaciji NS BiH za takmičarske sezone 2025/26 i 2026/27.

Usvojeni su izvještaji o radu Disciplinske komisije, Komiteta za takmičenje, Komiteta za stadione i bezbjednost te voditelja projekta “Reforma i unapređenje profesionalnih standarda i sudijskog sistema u takmičenjima NS BiH” Darka Čeferina, za takmičarsku sezonu 2025/26.

Usvojene su i propozicije takmičenja za sljedeću sezonu domaćeg takmičenja te završnicu Kupa BiH, Premijer omladinsku ligu BiH za juniore i završnicu Omladinskog kupa BiH, kao i Premijer omladinske lige BiH za kadete i pionire. Takmičenje u domaćem prvenstvu počinje 08. augusta 2026. godine. Utakmica Superkupa BiH će se odigrati sedam dana ranije, 1. augusta 2026. godine.

Dodajmo da titulu prvaka Bosne i Hercegovine brani ekipa Borca iz Banje Luke koja će predstavljati našu domovinu u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Izvršni odbor je usvojio liste službenih lica za sezonu 2026/27 (sudija, asistenata sudija, posmatrača suđenja i delegata). Zaključeno je da će od takmičarske sezone 2027/28 biti smanjen broj službenih lica, tj. liste će biti skraćene u odnosu na takmičarsku sezonu 2026/27, navodi se na zvaničnoj stranici Saveza.

Share.
Leave A Reply

Exit mobile version