Požar koji je ponovo izbio na deponiji Uborak kod Mostara stavljen je pod kontrolu, potvrđeno je za N1 s terena. Reporterka N1 Đenana Kaminić Puce javila je da su odmah nakon izbijanja požara evakuisani stanovnici koji žive najbliže deponiji, te su iz sigurnosnih razloga smješteni u Prihvatni centar Salakovac.
Stanovnici evakuisani zbog dima i opasnosti
Kako je javila reporterka N1, evakuacija je provedena jutros čim je izdata naredba nadležnih službi.
Stanovnici koji žive u neposrednoj blizini požara premješteni su na sigurnu lokaciju zbog gustog dima, prisustva štetnih materija i blizine rezervi goriva koje se nalaze u tom području.
Vatrogasci i air traktori na terenu
Na terenu se trenutno nalaze vatrogasci, nekoliko mještana i aktivista, dok je pristup samoj deponiji ograničen zbog sigurnosnih razloga.
Komandir vatrogasne jedinice Petar Jurić kazao je da je požar trenutno pod kontrolom, ali da gašenje otežava vjetar koji posljednjih dana puše na ovom području.
Sve raspoložive vatrogasne snage angažovane su na gašenju, a u akciju su uključena i dva air traktora.
Situacija trenutno nije alarmantna
Prema informacijama s terena, stanje trenutno nije alarmantno, a prioritet je bio izmještanje stanovništva koje živi najbliže deponiji Uborak.
Vatrogasne ekipe nastavljaju pratiti situaciju i raditi na potpunoj lokalizaciji požara kako bi se spriječilo njegovo dalje širenje.
Pratite nas na društvenim mrežama




Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare